Що таке sustainable fashion і навіщо це нам?

16:33

Я дуже часто в своєму житті використовую такі словосполучення як свідома мода,  повільна мода і еко-мода. І при цьому я дуже часто помічаю нерозуміючий погляд, типу "ти про що?" І ні, таке трапляється не через те, що я знаходжуся не в тому оточенні, вся справа в тому, що ці поняття в нас просто не популярні. Навіть, коли я спитала в гугла "що таке свідома мода", я не знайшла нормальної відповіді. І це не дивно. Чому? Зараз поясню.
            Заходячи в магазини в великих шопінг центрах, чим ви, зазвичай, керуєтесь? Ціною перш за все? Можливо. Але якою низькою ціна не була б - ви не купите річ, яка не подобається вам. Тому, ціна не може бути на першому місці. А от той фактор, коли вам річ припала до душі - може. Тому можна відповісти без сумнівів, що ми купуємо речі, які нам подобаються. І тут виникає питання, а купуючі речі, як часто ви задумуєтесь про те, хто пошив ці речі, в яких умовах, чи отримав гідну зарплатню та скільки ресурсів було витрачено, щоб в решті решт ви купили цю річ? Рідко? Майже ніколи? В цьому і є вся наша проблема. Живучи в глобалізованому світі, в якому повно фабрик, повітря забруднене як ніколи, а в океанах з'являються острови зі сміття - ми все ще думаємо тільки про себе. А тим часом "модна" індустрія займає друге місце за рівнем забруднення нашої планети. 
            Саме тут і виникають поняття, які я називала раніше. Sustainable fashion - дослівно стала мода, або свідома мода - є найширшим з усіх понять, до цього поняття відносять і повільну моду, і еко. Суть цих понять є в свідомому використанні ресурсів та відповідальному відношенню до планети та людей. Головним принципом при цьому є "не нашкодь". Починаючи від вирощування бавовни, виробництва тканини, пошиття, продажу, носіння, і, головне, кінцем життєвого циклу речей. Не для кого не секрет, що планета просто потопає в мільярдах тонах сміття, і наша країна в тому числі, то чи хочете ви додати до цієї купи пару речей, які будуть розкладатися в землі як мінімум років зо 100 (футболка передає привіт внучці)? 
            Постає питання "і що тепер, як бути?" Так от для всього світу еко-бренди не новизна. Такі компанії отримують нові тканини перероблюючі старі речі. І мода на такі бренди - це дуже класна тенденція, згодні? І навіть на українському ринку є такі представники. Іншим, більш дешевим варіантом є секонд-хенди. Будемо відвертими, найбільшим плюсом секонд-хендів є низькі ціни, але про екологічність теж не слід забувати. Тому робіть свій вибір свідомо. 

You Might Also Like

1 COMMENT this post

Popular Posts

recent posts

Subscribe